Informácie

Často kladené otázky

Áno súčasťou prehliadky je sprievodca/sprievodkyňa, ktorá vám poskytne odborný výklad. V priestoroch oproti expozícii je umiestnená predajňa spojená s kaviarňou a teda možnosťou ochutnania pripraveného  kávovníkové zrna pochádzajúceho z našej pražiarne.

Neplatené parkovisko je vzdialené od expozície 50m (oproti kostolu). 

V blízkosti Oravakafe sa nachádza 200m vzdialený Penzión Pohoda, kde môžete využiť možnosť stravovania či ubytovania.

Múzeum Oravakafe je otvorené celoročne bez výnimky letnej, či zimnej sezóny v rámci otváracích hodín. V prípade zmeny včas informujeme návštevníkov.

K vstupným dverám sa viete dostať cez pár schodov (cca 4-5) pričom vám radi pomôžu naši zamestnanci. Ďalej sa pohybujete bezbariérovo po priestoroch prvého poschodia Múzea a však k druhému poschodiu vedú schody, ktoré nezabezpečujú bezbariérový vstup. 

Do kaviarne sa taktiež dostanete cez cca 3 schodíky a ďalej sa pohybujete už bez prekážok.

Zakladateľom je mladý nadšenec Roman Florek, ktorého vášeň k spoznávaniu kávy ako takej doviedla k myšlienke vytvoriť expozíciu Oravakafe, ktorej súčasťou nie je len najväčšia mozaika z kávovníkových zŕn ale aj zbierka 650-tich exponátov týkajúcich sa kávy. 

Pretože Krušetnica je rodná obec zakladateľa expozície. Priestory v ktorých sa Múzeum nachádza je dedičstvo po prastarých rodičoch, ktoré nebolo nijako využité.

Máte nejaké otázky?

Kontaktujte nás

[contact-form-7 id=“608″]